Spokojná zákazníčka

Spokojné zákazníčky

Idem náhodou okolo. Aj by som mala chuť na dobrú kávu a kus reči. Poviem si, chvíľa na kávu mi nebude chýbať. Horšie je to s kusom reči. Vstúpim do obchodu Nadin Fashion- oblečenie pre nie celkom štíhle dámy a dokonca už aj pre pánov.

Príjemná atmosféra ako vždy. Kávička vynikajúca, tém koľko len chceme. Zabudnem sa pozrieť na hodiny. Čas plynie. Veľmi rýchlo. Medzi tým ma už v skúšobnej kabíne čakajú nové modely. Nič za to nedám, keď ich vyskúšam. Na šťastie mi skúšanie vôbec nevadí. V každom modeli vyjdem z kabíny, aby som sa pozrela do obrovského zrkadla na stene v predajni a aby som poznala názor prítomných. Majiteľka Nadi a jej asistentka Monika úprimne zhodnotia vhodnosť oblečenia k typu mojej postavy a k farbe pleti a vlasov. Úprimne tiež znamená kriticky. Keď niečo nesedí, tak to povie. Nestane sa, že by niekto odchádzal s oblečením v ktorom  „nevyzerá“. Viete, naše postavy nie sú ideálne. Niekde je toho viac, inde zase menej, ruky sú krátke, stehná ako Věstonická Venuše, nohy síce siahajú až po zem, ale zadky máme nižšie pri podlahe. Nedostatkov je naozaj dosť, ale tu nič nie je problém. Majiteľka vždy vie, kde treba ubrať alebo skrátiť. A všetko inklusiv, teda vrátane.

Nedávno sa mi podarilo zhodiť pár kíl tuku a šaty po roku boli nenositeľné, viseli ako na vešiaku. Zúženie bolo tiež inklusiv. ĎAKUJEM. Vrátim sa k téme. Tri, päť aj desať modelov. Na každé vyskúšanie sa teším. Monika už vie, čo sa mi páči, pozná veľkosť a moje oblúbené strihy.

Náhodou mi zrak padne na hodinky. Pravdepodobne sa nachádzam v časovej diere, kde dve hodiny sa rovnajú dvadsiatim minútam. Rýchlo selektujem, áno, áno, áno, nie, áno….ešte stále zostáva sedem vešiakov s označením áno. Rozhodovanie je ťažké až bolestivé. Keď všetky sú také šik, moderné, farebné a pristanú mi. Nemusím mať všetko! Odchádzam s tromi a teším sa na zajtrajší pekný deň.

Želmíra Danišová

 

 

 

%d blogerom sa páči toto: